Plemenný standard rotvajlera

Plemenný standard rotvajlera

Rotvajleři jsou středně velcí až velcí psi. Mají krátké, podsadité a robustní tělo a již na první pohled působí silně, neohroženě a vyrovnaně, což skutečně jsou. Ve tváři se jim však zračí dobromyslnost a věrnost.

 

Jakou hlavu má mít rotvajler

Lebka Rotvajlera je mezi ušima široká, čelo mírně klenuté, týl dobře patrný, aniž by však výrazně vystupoval, stejně tak masité líce. Vzdálenost kořene nosu ke špičce čenichu nesmí být delší než délka lebky od týlního hrbolu ke stopu. Čenich je spíše kulatý a vždy černý. Černé jsou i pysky, které pevně přiléhají. Při projevu pozornosti se psovi na čele dělají vrásky. Malé, trojúhelníkové uši, posazené daleko od sebe, opticky rozšiřují temeno. Oči mají tmavě hnědou barvu.

 

Tělo rotvajlera

Rotvajleři se pyšní silným, mírně klenutým krkem bez volně visící kůže a mohutnými rameny. Dobře osvalená jsou i předloktí, stehna a šlachovité bérce, hrudník prostorný, záď rovná a silná. Bedra jsou krátká, silná a hluboká bez vtažených slabin. Na kulatých tlapách nalezneme velmi tvrdé polštářky a krátké, pevné drápy. Rotvajler má v kohoutku 61 – 68 cm, feny 56 – 63 cm.

 

Rotvajler a jeho srst a barva

Srst lze charakterizovat jako středně dlouhou, drsnou, hustou, pevně přiléhající, na ocasu a zadních nohách trochu delší. Základní barva rotvajlera je černá se světlehnědými až mahagonovými ostře ohraničenými znaky na lících, čenichu, hrudi, končetinách a nad očima.